Wiele osób na pewnym etapie swojego życia marzy o zajmowaniu się urządzaniem wnętrz. To zawód, który może być niezwykle atrakcyjny zwłaszcza dla tych, którzy mają duże poczucie estetyki, lubią ciągłe zmiany i uwielbiają szukać nowych rozwiązań. Aby aranżować wnętrza, nie trzeba jednak studiować architektury wnętrz – czasem wystarczająca okaże się odpowiednia podyplomówka.
Czego można nauczyć się na studiach podyplomowych z projektowania wnętrz?
Osoby zainteresowane podjęciem studiów podyplomowych z aranżacji wnętrz najbardziej interesuje to, czego nauczą się na zajęciach, i czy to wystarczy, by przebranżowić się i rozpocząć karierę w nowym zawodzie. Wszystko zależy oczywiście od programu studiów i od uczelni, która ma w swojej ofercie taki kierunek. Na przykład w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyn uczestnicy studiów poznają m.in. podstawy rysunku technicznego, budownictwa, zasady projektowania mieszkań oraz uczą się obsługi programów komputerowych niezbędnych w zawodzie architekta i dekoratora wnętrz (m.in. AutoCAD, SketchUp, Revit). Oprócz tego mają też zajęcia z projektowania przestrzeni publicznych i prywatnych – poznają przy tym współczesne trendy i style. Co istotne, uczestnicy studiów podyplomowych w WSB – w ramach bloku zajęć Konsultacje z projektantem – mają szansę dowiedzieć się, jak faktycznie wygląda praca projektanta, jak należy pracować z klientem i na co zwrócić uwagę. Na koniec przygotowują również własny projekt. Więcej o programie tych studiów i ich charakterystyce można przeczytać na https://www.wsb.pl/gdynia/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe/kierunki/projektowanie-i-aranzacja-wnetrz.
Tym samym absolwenci podyplomówki z projektowania wnętrz nie tylko znają zasady projektowania i aranżacji wnętrz, ale też potrafią czytać plany konstrukcyjne, bez problemu wskazują techniki oraz materiały potrzebne do zrealizowania projektu architektonicznego, a także znają podstawowe zagadnienia architektoniczno-budowlane.
Czy to jednak wystarczy, by przebranżowić się i pracować w zawodzie? Na szczęście – tak. Absolwenci studiów podyplomowych mogą np. starać się o praktyki w biurze projektowania wnętrz. Tam wykorzystają zdobytą wiedzę i umiejętności, a także udoskonalą swój warsztat i będą mieli szansę pracować dla pierwszych klientów.
Alternatywą jest założenie własnej działalności. Umiejętności zdobyte na studiach można też wykorzystać, oferując usługi home stagingu, który staje się w Polsce coraz popularniejszy.
Podyplomówka z projektowania może być też sposobem na rozwinięcie własnego hobby
Na studia z projektowania i aranżacji wnętrz warto również spojrzeć z zupełnie innej strony. Zapisanie się na podyplomówkę może być dobrym sposobem na rozwinięcie własnych zainteresowań i pasji. Wiele osób hobbystycznie projektuje i chciałoby (na własny użytek) robić to lepiej. Ukończenie studiów podyplomowych z zakresu aranżacji wnętrz z pewnością w tym pomoże.
Artykuł sponsorowany.