Prosty sposób na korzystne ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC to obowiązek dla posiadaczy samochodów. Jest regulowane prawnie i w każdej firmie obejmuje dokładnie taki sam zakres. Ubezpieczycielom zazwyczaj ciężko jest zróżnicować oferty i wyróżnić się na rynku. Sumy gwarancyjne tego odszkodowania zawsze wynoszą 5,21 mln € za szkody osobowe i 1,05 mln € za szkody majątkowe. Niemniej składki OC mogą się bardzo różnić. Z czego to wynika? Jak wybrać korzystną ofertę? Czy najtańsze znaczy najlepsze?

Kluczowe kryterium to cena

Nie ma się co oszukiwać, skoro zakres ubezpieczenia i wysokość kwoty gwarancyjnej jest taka sama, warto patrzeć na cenę. A ta zależy od wielu czynników: marki i stanu pojazdu, pojemności silnika, wieku produkcji oraz wieku i doświadczenia kierowcy. Tradycyjnym sposobem sprawdzania wysokości OC było składanie zapytań do kilku ubezpieczycieli i porównywanie ofert. Teraz można to zrobić online, bez wychodzenia z domu. Skorzystaj z najlepszej porównywarki OC – Voleto.pl i przeanalizuj wszystkie dostępne na rynku firmy oferujące ubezpieczenie OC.

Na tym zarabiają firmy ubezpieczeniowe

Uświadomienie sobie, na czym zarabiają firmy ubezpieczeniowe i dlaczego opłaca im się oferować niskie OC, jest pomocne w wyborze najlepszej oferty. Może się tak zdarzyć, że wybierając najtańsze ubezpieczenie, finalnie będziemy płacić więcej. Jak? Zdecydujemy się nie tylko na pakiet dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych (AC, Assistance, NNW), ale i na ubezpieczenie mieszkania, czy osobiste. Posiadanie wszystkich swoich ubezpieczeń w jednej firmie jest tak wygodne, że większość Polaków wybiera właśnie to rozwiązanie. Właśnie na to liczą firmy ubezpieczeniowe. A więc, jeżeli planujesz rozszerzać swój pakiet ubezpieczeń, warto spojrzeć na całą ofertę i porównać konkretne pakiety.

Wiarygodność ubezpieczyciela

Poza ceną warto również zwrócić uwagę na opinie na temat konkretnej firmy. Czasami zniżka oferowana przez firmę nie jest warta nerwów w przyszłości. Sprawdzanie opinii to pierwszy krok. Niemniej można się spodziewać, że większość firm ma sporo złych opinii. Nie znaczy to, że wszystkie firmy to oszuści. Niestety, wiele osób wystawia złe opinie, rzadko dzieląc się pozytywnymi doświadczeniami. Z drugiej strony, na pewno nie należy ignorować, jeżeli w komentarzach przewija się ten sam problem.

System bezpośredniej likwidacji szkody

Ta usługa zmieniła rynek ubezpieczeń OC, ponieważ niesamowicie usprawnia obsługę ubezpieczenia na wypadek szkody. Bezproblemowość obsługi jest czynnikiem, za który klienci mogą zapłacić więcej i popularność tego systemu pokazuje, że chętnie to robią. BLS pozwala na zgłoszenie doznanej szkoły w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym, a więc u osoby, którą prawdopodobnie znamy, zamiast kontaktować się z obcą firmą.

Na koniec warto dodać, że przy opłacaniu ubezpieczenia OC warto być terminowym. Każdy dzień zwłoki może się wiązać z wysoką karą, która bardzo szybko zrujnuje nasz wysiłek w znalezienie najlepszej oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here