Wiele osób traktuje 2-letnie uzupełniające studia magisterskie jako naturalne przedłużenie studiów licencjackich. Tymczasem studia II stopnia mogą być zarówno szansą na pogłębienie wiedzy zdobytej już na studiach I stopnia, jak i doskonałą okazją do poszerzenia swoich kompetencji z zupełnie innego obszaru.
Dyplom studiów magisterskich wymagany przez wielu pracodawców
Posiadanie wyższego wykształcenia jest jednym z warunków stawianych przez wielu pracodawców. Warto mieć na uwadze, że większość z nich przychylniej podchodzi do osób, które ukończyły nie tylko studia I, ale i II stopnia. Tytułu magistra często wymagają zwłaszcza korporacje czy niektóre instytucje. Dodatkowo ukończenie uzupełniających studiów magisterskich świadczy o tym, że dana osoba nie tylko chciała uzyskać wyższe wykształcenie, ale również – że faktycznie zależało jej na zdobyciu dodatkowej wiedzy i umiejętności, które może wykorzystać w pracy.
Studia II stopnia umożliwiają zdobycie wiedzy z innej dziedziny
Warto też podkreślić jeszcze jedną, dużą zaletę uzupełniających studiów magisterskich. Osoby, które ukończyły studia I stopnia, mogą wybrać zupełnie inny kierunek studiów II stopnia – dzięki czemu na koniec edukacji będą dysponowały wiedzą i umiejętnościami z dwóch dziedzin. To może z kolei znacząco ułatwić im znalezienie pracy zaraz po ukończeniu nauki lub jeszcze w jej trakcie. Wielu studentów decyduje się w ten sposób np. na połączenie studiów z finansów i zarządzania czy z turystyki i filologii. Każde połączenie można zresztą wykorzystać w unikatowy sposób – ważne jedynie, by student miał pomysł na siebie i swoją karierę zawodową.
Studia na Uniwersytecie WSB Merito Łódź – nowy oddział jednej z najbardziej rozpoznawalnych uczelni niepublicznych w Polsce
Osoby, które planują aplikować na studia II stopnia, mogą rozważyć wybór Uniwersytetu WSB Merito Łódź. To nowy oddział Uniwersytetów WSB Merito, które funkcjonują w Polsce już od ponad 25 lat i są jedną z najbardziej rozpoznawalnych uczelni niepublicznych w kraju. To, co niewątpliwie wyróżnia Uniwersytety WSB Merito to fakt, że programy studiów są ułożone tak, by były dostosowane do potrzeb rynku pracy. Tym samym studenci uczą się faktycznie tego, co będzie istotne dla ich zawodowej kariery. Ponadto w przypadku Uniwersytetów WSB Merito na studia II stopnia mogą zapisać się również osoby, które dopiero czekają na obronę pracy dyplomowej na studiach I stopnia. Początkowo otrzymają status wolnego słuchacza (i będą uczestniczyć we wszystkich zajęciach), a następnie, po dopełnieniu odpowiednich formalności, stają się pełnoprawnymi studentami. Więcej o studiach magisterskich na Uniwersytecie WSB Merito można przeczytać na stronie https://www.merito.pl/studia-i-szkolenia/studia-ii-stopnia.
Wszyscy, którzy mają wątpliwości, czy w ogóle aplikować na studia II stopnia powinni zatem pamiętać, że ukończenie uzupełniających studiów magisterskich może mieć ogromny wpływ na ich dalszą karierę zawodową i pomóc w zdobyciu wymarzonej pracy.
Reklama.