Czy studia MBA coś dają

Co roku na studia MBA zapisują się setki menedżerów, kierowników zespołów czy prezesów firm, którzy chcą poszerzyć zdobytą już wiedzę, rozwinąć swoje umiejętności w zakresie zarządzania i nawiązać nowe znajomości biznesowe. Niektórzy mogą jednak zastanawiać się, czy studia MBA coś dają i czy ich ukończenie wymaga dużych poświęceń.

Program MBA: dla ambitnych i chcących rozwijać swoją karierę

Zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności, angażowanie się w projekty, wymiana doświadczeń zawodowych z osobami pracującymi na zbliżonych stanowiskach – to wszystko jest konieczne, by pracownik mógł rozwijać swoją karierę zawodową. Pomóc w tym mogą również studia MBA, które w dużej mierze łączą wszystkie wspomniane elementy, a ponadto umożliwiają też m.in. nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych czy zdobycie cennego know-how. To niezwykle istotne, ponieważ wielu osobom ciężko na co dzień znaleźć środowisko, w którym byłoby to możliwe – zwłaszcza jeśli dotychczasowa praca nie pozwalała na prawdziwy rozwój zawodowy. Studia MBA to otoczenie, które zdecydowanie sprzyja rozwojowi – skupia wokół siebie osoby ambitne, zmotywowane i gotowe do podniesienia swoich kompetencji w obszarach związanych z zarządzaniem, ale też HR, marketingiem czy finansami

Studia MBA – czy warto?

Uczestnictwo w programie MBA może być świetnym rozwiązaniem m.in. dla początkujących menedżerów, osób na stanowiskach kierowniczych, ale też właścicieli firm, którym zależy na rozwinięciu swojego biznesu i zdobyciu nowych kompetencji. Warto zresztą pamiętać, że na studia MBA mogą aplikować jedynie osoby posiadające nie tylko wyższe wykształcenie, ale też – doświadczenie zawodowe, co zdecydowanie wyróżnia program Master of Business Administration. Dzięki temu uczestnicy mogą uczyć się nie tylko od prowadzących zajęcia, ale też – od współuczestników, czerpiąc z ich doświadczeń, poznając praktyki w różnych branżach czy zyskując wiedzę na temat zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Nie można też zapominać o networkingu; stworzenie własnej sieci kontaktów biznesowej lub jej systematyczne poszerzanie sprzyja podejmowaniu nowych projektów zawodowych czy nawiązywaniu współprac z partnerami biznesowymi. Nierzadko pomaga też w znalezieniu lepszej pracy.

Jeśli nadal cię to nie przekonuje – dowiesz się, czy i dlaczego warto iść na studia MBA.

Czy studia MBA są trudne?

Część osób może się jednak zastanawiać, czy studia MBA są trudne – i czy będą w stanie sobie na nich poradzić. Warto jednak pamiętać, że o ile uczestnictwo w programie Master of Business Administration oczywiście wymaga systematycznej nauki, o tyle program ma w dużej mierze charakter praktyczny. Uczestnicy analizują liczne case studies, biorą udział w dyskusjach, symulacjach biznesowych czy przygotowują prezentacje. Liczy się  przede wszystkim zaangażowanie, nie ma się zatem czego obawiać.

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here