Od czego zacząć przygotowania do prawa jazdy

Przed przystąpieniem do egzaminu państwowego kandydaci na kierowców muszą przejść przez okres przygotowawczy. Kluczowy będzie wybór ośrodka szkolenia kierowców oraz dopełnienie niezbędnych formalności. Od czego rozpocząć proces zdobywania uprawnień? Jakie dokumenty trzeba uzyskać przed zapisaniem się na kurs prawa jazdy?

Zanim wybierzesz ośrodek szkolenia kierowców

Osoby chcące rozpocząć naukę jazdy w Lublinie lub dowolnym innym mieście powinny w pierwszej kolejności udać się do lekarza. Nie chodzi jednak o gabinet rodzinny, a o wizytę u specjalisty uprawnionego do wykonywania badań kandydatów na kierowców. Wizyta u lekarza nie trwa długo – badaniu podlegają między innymi wzrok, słuch i równowaga pacjenta, a jego koszt to 200 zł. W przypadku braku przeciwwskazań specjalista wydaje przyszłemu kierowcy stosowne orzeczenie, które potrzebne będzie na dalszym etapie zdobywania uprawnień.

Przed zapisaniem się na kurs prawa jazdy konieczne będzie także zdobycie numeru PKK. Profil Kandydata na Kierowcę to dokument elektroniczny, który pozwala zidentyfikować osoby starające się o prawo jazdy. Wydaje go wydział komunikacji starostwa powiatowego. Oprócz wypełnionego wniosku, w urzędzie należy przedstawić dowód osobisty, orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów, czy kolorową fotografię. PKK nadawany jest zwykle od ręki – rzadziej w ciągu 2 dni roboczych od wpłynięcia wniosku.

Kurs prawa jazdy – wybór szkoły

Osoby posiadające numer PKK mogą przystąpić do wyboru ośrodka szkolenia kierowców. Szkołę jazdy warto wybrać nie tylko przez pryzmat ceny za kurs, ale także renomy, poziomu zdawalności, czy nauczanych kategorii. Przykładowo, kursy prawa jazdy ze szkoły https://www.oskefektlublin.pl/ przygotują kandydatów do zdobycia uprawnień w kategoriach A, B, B+E, C, C+E, D i T. Nie w przypadku każdej szkoły jazdy oferta kursów jest tak rozbudowana.

Przed zapisaniem się na egzamin państwowy konieczne będzie zdanie egzaminu wewnętrznego w ośrodku szkolenia kierowców. Po uzyskaniu pozytywnego rezultatu, możliwe będzie zapisanie się na egzamin teoretyczny i praktyczny. Cena poszczególnych z nich wynosi kolejno 30 zł i 140 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here