Studia MBA Leadership

Osoby, które zajmują stanowiska kierownicze, pracują jako menedżerowie czy są prezesami firm, chcą zazwyczaj rozwijać swoje umiejętności przywódcze. Z tego względu może zainteresować ich program MBA Leadership prowadzony przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku. Uczestnictwo w nim pomoże też stworzyć własną sieć kontaktów biznesowych i zyskać cenną wiedzę z zakresu zarządzania czy HR.

Studia MBA: jakie są korzyści z ich ukończenia?

Każdy program MBA umożliwia usystematyzowanie zdobytej już wiedzy z zakresu zarządzania i uzupełnienie jej. Istotniejsze jest jednak to, że uczestnicy studiów MBA mają możliwość wymiany doświadczeń z innymi menedżerami i osobami pracującymi na stanowiskach kierowniczych. Dzięki temu mogą pozyskać cenne know-how i dowiedzieć się, jak w innych firmach (i często: innych branżach) rozwiązywane są problemy, w jaki sposób menedżerowie radzą sobie z kryzysami, czy jak motywują zespół do bardziej efektywnej pracy. Ponadto studia MBA sprzyjają utworzeniu i rozwinięciu sieci kontaktów biznesowych, która może mieć ogromne znaczenie przy poszukiwaniu partnerów do nowego projektu lub ewentualnej zmianie otoczenia zawodowego.

Studia MBA Leadership: nacisk na umiejętności przywódcze

Niektóre programy MBA mają określony profil; na przykład Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku prowadzi studia MBA Leadership (o których można przeczytać na https://www.studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/gdansk/korzysci-0). Szczególny nacisk położono na rozwinięcie umiejętności przywódczych uczestników.

Uczestnicy tego programu, mogą liczyć na wyjątkowe wsparcie ze strony partnerów biznesowych. Studia stworzono we współpracy z firmą Deloitte i amerykańskim Peregrine Leadership Institute. Partnerzy  mieli realny wpływ na kształt tego programu MBA, a ich przedstawiciele prowadzą zajęcia i dzielą się swoim doświadczeniem z uczestnikami.

Uczestnicy programu MBA Leadership mogą wybrać jedną z dwóch dostępnych ścieżek językowych:

– polsko-angielską (30 proc. zajęć w języku angielskim),

– angielską (wszystkie zajęcia prowadzone w języku angielskim).

Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych w całości w języku obcym (również przez zagranicznych partnerów) to doskonała okazja na rozwinięcie kompetencji językowych.

Trzy filary studiów MBA Leadership w WSB w Gdańsku

Istnieją trzy filary programu – partnerski, praktyczny i profesjonalny. Partnerstwo oznacza, że program jest tworzony we współpracy z partnerami biznesowymi; dodatkowo partnerskie jest również podejście prowadzących do uczestników studiów. Praktyczny wymiar filaru polega z kolei na ukierunkowanie rozwoju umiejętności przywódczych, wykorzystaniu interaktywnych metod nauczania oraz prowadzeniu zajęć przez praktyków biznesu. Trzeci filar – profesjonalny – to m.in. indywidualne sesje coachingowe dla każdego uczestnika oraz stworzenie projektu zaliczeniowego opartego na metodyce FRIS® Style Myślenia, realizowanego pod opieką certyfikowanego trenera.

Program MBA Leadership realizowany przez WSB w Gdańsku jest atrakcyjną opcją dla osób, które planowały studia MBA, a w dodatku zależy im na programie konsultowanym z partnerami biznesowymi, zajęciach z praktykami, indywidualnych sesjach mentoringowych i coachingowych i rozwoju umiejętności miękkich.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here