Filmy komediowe
fot. Pexels.com

Chyba każdy lubi raz na jakiś czas położyć się w łóżku z laptopem i dobrym filmem. Problem pojawia się w momencie kiedy trzeba wybrać tytuł filmu. Z racji, że większość ludzi bardzo lubi komedie, oto zestawienie najlepiej ocenianych komedii przez widzów. Uwaga! Pod nazwą filmu znajduje się krótki opis filmu.

Filmy komediowe
fot. Pexels.com

1. Deadpool
„Deadpool” z Ryanem Reynoldsem to ekranizacja filmowa z 2016 roku, jednego z najbardziej oryginalnych komiksów Marvela. Wade Wilson – niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik – poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Staje się znany jako Deadpool i wyposażony w czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.

2. Bruce Wszechmogący 
Nie ma chyba osoby, która nie słyszała o tym filmie. Bruce Nolan jest reporterem lokalnej telewizji w Buffalo. Cieszy się popularnością, ma uroczą dziewczynę, wcale jednak nie uważa, że los potraktował go sprawiedliwie. Tak więc po najgorszym dniu swego życia, Bruce urąga Bogu, zarzucając Mu, że zrujnował jego życie, i że zupełnie nie potrafi zarządzać wszechświatem. Sam Bóg, słysząc wołania zdesperowanego Bruce’a, odpowiada i obdarza go taką mocą, jaką sam posiada, chcąc przekonać się, czy Bruce będzie od niego lepszy.

3. Kac Vegas
Komedia do której, aż chce się wracać. Czterech przyjaciół spędza wieczór kawalerski w Las Vegas. Następnego dnia okazuje się, że zgubili pana młodego i nic nie pamiętają. Jednak to nie jest jedyna przygoda, która ich spotkała.
Dodatkowo warto obejrzeć wszystkie trzy części – Kac Vegas, Kac Vegas w Bangkoku oraz Kac Vegas III.

4. Taxi
Komedia wprost gwarantuje ubaw do łez. Daniel Morales, marsylski rozwoziciel pizzy, postanawia zostać taksówkarzem. Jego samochodem jest biały, mocno podrasowany Peugeot 406, osiągający prędkość ponad 300 km/h. Wykorzystuje możliwości tego samochodu oraz swoje umiejętności w sytuacjach, gdy klienci bardzo się spieszą i są gotowi zapłacić więcej. Policjanci, próbujący go zatrzymać, są bezradni.

5. Randka na weselu
Jest to jednak z nowszych komedii tego zestawienia, bo pochodzi z 2016 roku, jednak niczemu nie odbiega od tych kultowych.
Dwójka braci zostaje zaproszona na wesele siostry na Hawajach – niestety potrafią oni zepsuć każdą uroczystość. Warunkiem uczestnictwa jest przybycie z dziewczynami, postanawiają więc wstawić ogłoszenie do internetu. Jak się zakończy impreza weselna?

6. Nietykalni 
To prawdopodobnie najlepsza komedia/komediodramat wszech czasów – wielokrotnie nagradzana przez krytyków oraz widzów.
Sparaliżowany na skutek wypadku milioner Philippe zatrudnia do pomocy i opieki Drissa, młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni.

7. Dzień świra 
Na tej liście nie mogło również zabraknąć świetnej polskiej komedii – „Dzień świra”. Jest to jeden z najlepszych polskich filmów wszech czasów.
Miauczyński w „Dniu świra” to człowiek przeżywający „piekło najbliższych pięciu minut”. Niczym bohater romantyczny przeżywa i cierpi za kraj, za miliony, a zabija go obecna chwila, nieznośna powtarzalność codziennych czynności i nienawistny mu kontakt z drugim człowiekiem.

Wybór filmu
fot. Pexels.com

Podsumowanie

Jak widać nie są to komedie pokroju ,,American Pie” – bądźmy szczerzy, nie jest to najbardziej wyszukany rodzaj humoru. Jednakże można znaleźć w tym zestawieniu kilka kultowych, oglądanych przez wcześniejsze pokolenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here