Dlaczego warto uczyć się angielskiego online

0
1281

Istnieje wiele powodów, dla których nauka nowego języka jest dobrym pomysłem. Znajomość angielskiego pozwala na komunikację z nowo poznanymi ludźmi. Pomaga spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy, lub uzyskać głębsze zrozumienie innej kultury. Pomaga Ci stać się lepszym słuchaczem. Przynosi nawet korzyści zdrowotne, ponieważ badania wykazały, że ludzie mówiący dwoma lub więcej językami mają bardziej aktywne umysły w późniejszym życiu! Jest to szczególnie istotne jak jesteś starszą osobą. Ktoś kto w młodości uczył się języka obcego, np języka angielskiego, wkuwał reguły gramatyczne czy uczył się nowego słownictwa, ma lepiej wyćwiczoną pamięć, a więc bardziej rozwinięty mózg.

To wszystko są powody, aby nauczyć się dowolnego języka – ale czy wiesz, że na świecie jest jeszcze 6500 języków, którymi mówi się dziś? Przy tak ogromnej liczbie do wyboru, po co wybierać angielski?

Oto kilka powodów, dla których nauka angielskiego może poprawić Twoje życie. Wydaje nam się, że po przeczytaniu, sami stwierdzicie, iż faktycznie warto uczyć ię języka angielskiego

Angielski to oficjalny język 53 krajów.

400 milionów ludzi na całym świecie mówi po angielsku jako swoim pierwszym językiem. Co więcej, język angielski jest wymieniany jako jeden z oficjalnych języków w ponad jednej czwartej krajów świata. To wiele nowych osób, z którymi można się porozumieć tylko poprzez udoskonalenie jednego języka! Czy nie jest to wystarczający powód by zajrzeć do działu dialogi po angielsku i zapoznać się z przykładowymi rozmowami i dialogami w języku angielskim? CZy nauka poprzez konwersację nie jest jedną z wydajniejszych i ciekawszych?

Angielski to najpowszechniej używany język na świecie.

Co więcej, angielski to reszta świata „drugiego języka”. Podczas gdy chiński mandaryński i hiszpański są językami ojczystymi większej liczby ludzi, większość ludzi na świecie decyduje się na naukę języka angielskiego po ojczystym. W rzeczywistości co piąta osoba na świecie mówi lub rozumie przynajmniej trochę po angielsku.

To sprawia, że język angielski jest jednym z najbardziej użytecznych języków, których można się nauczyć. Przecież nie możesz nauczyć się wszystkich 6,500 języków na świecie, ale przynajmniej będziesz w stanie komunikować się z ludźmi z różnych krajów używając języka angielskiego. Uwierz mi dialogi po angielsku są ciekawym doświadczeniem, szczególnie jak pomyślisz, że dzięki konwersacjom zrozumiesz praktycznie każdą osobę na świecie.

Język angielski może pomóc Ci w zdobyciu lepszej pracy

Firmy stają się coraz bardziej międzynarodowe, a język angielski jest wymieniany jako podstawowa umiejętność dla coraz większej liczby miejsc pracy. Istnieje kilka organizacji, które prowadzą teraz całą swoją działalność w języku angielskim, bez względu na to, gdzie na świecie mają swoją siedzibę. Jeśli chcesz mieć najlepsze płatne możliwości, nauka języka angielskiego jest świetnym pomysłem.

Angielski to język internetu

Większość treści w Internecie jest napisana w języku angielskim. Wiele z największych światowych serwisów informacyjnych, w tym telewizja, gazety, magazyny i radio, jest produkowanych w języku angielskim. Niektóre z Twoich ulubionych filmów, programów telewizyjnych i muzyki pop są prawdopodobnie w języku angielskim. Wybierz się na dowolny międzynarodowy festiwal filmowy na świecie, a zobaczysz, że wszystkie filmy są w języku angielskim lub z angielskimi napisami.

Angielski jest międzynarodowym językiem mediów i sztuki, więc jeśli chcesz mieć do niego dostęp jak najwięcej dla siebie, bez polegania na tłumaczeniach, to jest to najpotężniejszy język, jakiego możesz się dziś nauczyć!

Angielski ułatwia podróżowanie

Jak powiedziałem wcześniej, angielski jest drugim językiem na świecie. Oznacza to, że nauka języka angielskiego znacznie ułatwia podróżowanie gdziekolwiek chcesz. Na przykład ogłoszenia o samolotach, rozkłady jazdy pociągów, informacje o nagłych wypadkach i znaki drogowe są często tłumaczone na język angielski, szczególnie w krajach, które używają innego rodzaju alfabetu. Ponadto, nawet jeśli nie znajdziesz innych podróżnych lub miejscowych ludzi, którzy mówią w twoim języku ojczystym, masz praktycznie gwarancję, że znajdziesz kogoś, kto rozumie jakiś angielski. A wracając do alfabetu – alfabet angielski to jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi w dialogach po angielsku. Czasami musimy coś przeliterować i wtedy okazuje się, że znajomość angielskiego alfabetu ratuje nam życie. I nie daj się zwieść pozorom. Każdy zna alfabet angielski – ale sztukę spellingu czyli literowania wyrazów już nie każdy potrafi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here