Każdy z nas potrzebuje pieniędzy. Szczególnie jeżeli jesteśmy studentami lub młodymi osobami po osiemnastym roku życia, którzy dopiero wchodzą w rynek pracy. Pieniądze w takim momencie naszego życia, nawet jeżeli nie są bardzo duże, są dla nas wyjątkowo potrzebne i przydatne.
Jakiej pracy możemy się podjąć w wieku osiemnastu lat? Pomysłów na zarobek w tym wieku jest naprawdę sporo. Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest oczywiście praca w gastronomii w jednej z wielu dużych sieci gastronomicznych. Inną równie popularną opcją jest praca w małym lub dużym sklepie, supermarkecie lub dyskoncie. Częstym wyborem jest także praca kelnera lub kelnerki, dostawcy (na przykład pizzy lub innego rodzaju fastfoodu), kuriera czy też sprzedawcy w barze lub restauracji. Są to zawody, które być może nie są najlepiej płatne, ale za to pozwalają na szybkie przyjęcie i dość łatwy i przyjemny zarobek. Dla osób, które wolą pracę, która ma bardziej fizyczny charakter, zostają jeszcze zawody takie jak magazynier, pracownik produkcji czy budowlaniec. Paradoksalnie to właśnie w takich zawodach możemy zarobić najwięcej kiedy mamy dopiero osiemnaście czy dziewiętnaście lat.
Zawód copywritera
Innym zawodem o którym prawdopodobnie prawie nikt nie myśli w momencie ukończenia pełnoletności, jest zawód copywrightera. To niestety nadal dość niszowy zawód o którym bardzo mało osób wie i który dopiero zaczyna się w Polsce rozwijać. Kim jest copywriter i na czym polega praca copyrightera? Jakie są zarobki copyrightera i czy ten zawód jest w ogóle opłacalny dla osoby bardzo młodej, która nie ma jeszcze odpowiedniego wykształcenia? To wiele pytań na które każdy musi sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem tej niezwykłej pracy.
Copywriter to w największym skrócie osoba, która tworzy teksty na zlecenie osób prywatnych i firm, które może pozyskać na przykład tutaj: https://odfreelancera.pl/kategoria-zlecenia/copywriting/. Są to teksty o naprawdę szerokim i głębokim przekroju, a także o bardzo różnym poziomie zaawansowania i długości. Wyróżnić można tutaj teksty preclowe, które są najprostszym typem pracy dla copywritera, bardziej zaawansowane teksty zapleczowe, teksty tematyczne, opisy kategorii i najbardziej ciężkie i wymagające teksty specjalistyczne, które wymagają od piszącego copywritera nie lada doświadczenia, umiejętności posługiwania się specjalistycznymi narzędziami (więcej o narzędziach dla copywritera przeczytasz tu https://odfreelancera.pl/najlepsze-narzedzia-dla-copywritera/) i wiedzy teoretycznej.
Co zrobić żeby zarabiać więcej jako copywriter?
Zarobki copyrightera są naprawdę różne i zależą od wielu czynników. Przeciętnie jest to od dwóch do czterech tysięcy złotych brutto. Co zrobić żeby zarabiać więcej jako copyrighter? Przede wszystkim należy wyrobić sobie odpowiednią markę i renomę. Wtedy to nie my będziemy szukać tekstów, które będziemy mogli napisać za pieniądze, tylko to same teksty będą szukały nas. Będziemy dostawać więcej zleceń, które z czasem będą coraz lepiej płatne.
Artykuł powstał we współpracy z serwisem https://odfreelancera.pl/.