zmienić miejsce zatrudnienia

Nie zawsze praca, którą podejmiemy okaże się taka, jaka oczekiwaliśmy. Nieprzyjemna atmosfera, niemili współpracownicy, zbyt wymagający szefowie, czy zbyt niskie wynagrodzenie za wykonaną pracę. Powodów do niezadowolenia może być wiele. Po czym jednak poznać, że pora powiedzieć stop? Przedstawimy tu kilka sygnałów ostrzegawczych, które wskazują na to, że czas poszukać czegoś innego.

Co wpływa na to, że nie lubimy swej pracy?

Każdy idąc do nowej pracy ma pewne wyobrażenie na jej temat. Nie zawsze jednak ono się spełnia i to, jak naprawdę wygląda bycie zatrudnionym w danej firmie kompletnie różni się od tego, czego się spodziewano i robi się naprawdę nieprzyjemnie. Można wymienić tu mnóstwo czynników. Często wpływ ma nieprzyjemna atmosfera, która wynika na przykład z napiętych deadline’ów, wymagających warunków pracy i zbyt nakręconej rywalizacji pomiędzy współpracownikami. W ten sposób pojawia się dużo stresu, który negatywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie psychiczne, a także fizyczne. Tutaj dobrym rozwiązaniem problemu może być, oczywiście jeśli to możliwe przejście na zdalny tryb pracy. Jest to możliwe w firmach w każdym mieście, niezależnie czy mowa o Wrocławiu, Szczecinie, czy też Olsztynie (https://www.gowork.pl/praca/olsztyn;l). Kolejną sytuacją, w której powinna zapalić się czerwona lampa, jest w moment, w którym zwyczajnie stwierdzamy, że praca, którą wykonujemy jest przymusem i nie mamy absolutnie żadnej motywacji do pójścia do niej. Oprócz wymienionych wyżej sytuacji często spotyka się szefów, którzy nakładają wysokie wymagania na pracowników, za którymi nie przepadają, lub uciekają się nawet do niemoralnych środków, aby wymusić na nich wykonanie jakiejś prośby w celu na przykład utrzymania pracy.

Gdzie szukać nowego miejsca zatrudnienia, gdy nadejdzie czas na zmiany?

Niegdyś błędnie twierdzono, żenajlepiej udać się do Urzędu Pracy. Prawda jednak jest taka, iż ma on bardzo niską skuteczność i tylko w internecie znajdziemy tak bogatą ofertę. Do tego można tam przy pomocy zaledwie kilku kliknięć przefiltrować, je aby znaleźć tylko te, które spełniają nasze wymagania, takie jak rodzaj umowy, wymiar czasu, oczekiwane wynagrodzenie, czy też miejsce pracy. Korzystając z nowoczesnych mediów błyskawicznie nie tylko znajdziesz ofertę pracy, lecz także przygotujesz CV korzystając z wielu dostępnych kreatorów, które pomogą ci je zoptymalizować i sprawić, że będzie bardziej atrakcyjne dla pracodawcy. W ten sposób otrzymanie nowej pracy, która spełni twoje oczekiwania będzie znacznie łatwiejsze, a ty będziesz mógł wyrwać się z toksycznego środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here