Instalacja fotowoltaiczna w Twoim województwie

Zastanawiasz się nad inwestycją w fotowoltaikę? Masz dosyć płacenia dużych rachunków za prąd? Nie zwlekaj, już dzisiaj zainteresuj się instalacją paneli w swoim regionie!

Fotowoltaika – korzyści użytkowania

Fotowoltaika jest doskonałą inwestycją – bardzo wydajną i ekologiczną. Panele słoneczne są bardzo drogie, jednak przysługuje Ci wiele dotacji i dla Twojej firmy i dla Ciebie jako przeciętnego mieszkańca wsi lub miasta. Istnieje wiele programów rządowych oraz regionalnych, które wspierają lokalne działalności gospodarcze oraz osoby prywatne. Dzięki temu możesz pozwolić sobie na inwestycję przy minimalnym wkładzie własnym, a resztę dostaniesz od państwowych urzędów. Dotacje i pożyczki mogą pokryć nawet 85% kosztów materiałów i instalacji, niektóre pożyczki są bezzwrotne, inne zwrotne. Dzięki instalacji fotowoltaicznej w końcu uniezależnisz się od lokalnego dostawcy prądu i zaczniesz zarabiać na swój dom. Inwestycja, mimo że droga, zwróci się w przeciągu około 8 lat od instalacji. Rocznie będziesz mógł zaoszczędzić około 10 tys. złotych. Sam widzisz, że to mnóstwo pieniędzy. Oprócz zysków w portfelu przysłużysz się również środowisku, ograniczając emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Rocznie instalacje fotowoltaiczne zapewniają ograniczenie emisji o aż 500 tys. ton.

Fotowoltaika w liczbach

Przeciętna instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kWp będzie kosztować Cię około 20 tys. złotych. Im większa powierzchnia, na której chcesz postawić panele tym koszt będzie większy, razem z ilością paneli zwiększa się również moc instalacji. Oprócz tego cena uzależniona jest od wykorzystanych do budowy paneli ogniw fotowoltaicznych. Ogniwa monokrystaliczne są najlepsze i kosztują najwięcej. Najgorszej jakości są ogniwa cienko-krystaliczne, przeciętnym wyborem, uplasowanym gdzieś między tymi dwoma są ogniwa polikrystaliczne. Ogniwa cienko-krystaliczne są często wykorzystywane w farmach pv, ponieważ są gorszej jakości, nie kosztują wiele, a farmy zbudowane są z ogromnej ilości paneli.

Jeżeli interesuje Cię fotowoltaika dolnośląskie powinieneś sprawdzić dostępne oferty i dotacje lokalnych urzędów. Być może przysługuje Ci pokrycie niemal wszystkich kosztów. Nie zwlekaj, zainteresuj się już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here