Monitorowanie przesyłek kurierskich

Nie da się ukryć, że zamawiając kuriera, liczymy na to, że przesyłkę nadamy jak najtaniej. Czy jednak najniższa cena gwarantuje dobrą jakość realizacji całego procesu logistycznego? Koszty są istotne, natomiast nigdy nie powinny być priorytetem. Można je minimalizować, ale zawsze należy mieć pewność wykonania usługi w należytym standardzie. Jak przedstawia się cennik usług firm kurierskich? Dowiedz się już teraz.

Polityka funkcjonowania firm kurierskich

Na początku trzeba zaznaczyć, że każda firma kurierska prowadzi własną politykę działalności, a wolny rynek pozwala takim podmiotom proponować usługi w różnych cenach. Co więcej, na koszt przesyłki będzie mieć wpływ szereg różnych czynników, jak lokalizacja odbioru paczki, adres dostawy, czas realizacji zamówienia, gabaryt i waga przesyłki, rodzaj paczki, a nawet typ klienta. Warto przy tym wspomnieć, że firmy, które współpracują z kurierami stale w ramach ustalonych abonamentów, mogą liczyć na specjalne promocje cenowe. Przewoźnicy gwarantują im niższe ceny, jeśli usługi realizowane są regularnie. W przypadku jednorazowych zleceń kurier jest najdroższy.

Porównywarka kosztów

Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za paczkę, jeśli Twoje zamówienie będzie realizować oddział DPD Kraków i to na rynku lokalnym? A może musisz zweryfikować opłaty za nadanie przesyłki z adresem dostarczenia na drugim krańcu świata? Nie ma żadnego problemu, bo w sieci funkcjonują operatorzy logistyczni, jak epaka, dzięki którym po wpisaniu konkretnych parametrów przesyłki, znajdziesz przewoźnika, który zrealizuje usługę najtaniej.

Niskie opłaty plus ukryte koszty

Nie daj się nabrać na zbyt niską cenę przesyłki. Oczywiście, kurierzy oferują nierzadko specjalne promocje cenowe, na niskie koszty wysyłek mogą liczyć też firmy, które nabyły konkretny pakiet w ramach długofalowej współpracy, jednak zaniżone ceny powinny potencjalnych klientów zastanowić.

Może okazać się, że nadanie paczki jest rzeczywiście tanie, natomiast firma kurierska naliczy dodatkowe, często wysokie opłaty. Więcej za przesyłkę należy zapłacić, patrząc na większy rozmiar paczki czy źle podaną wagę. Dodatkowa opłata zostanie naliczona, jeśli przesyłka ma być dostarczona jeszcze tego samego dnia albo w sobotę.

Niestety, niska cena może mieć też wpływ na jakość obsługi klienta albo cały proces przekazywania przesyłki do odbiorcy. To szczególnie ważne, kiedy wysyłany towar jest delikatny, może to być nawet żywność. Pamiętajmy również, że solidny kurier jest punktualny, oferuje odbiór bezkontaktowy przy zachowaniu należytej staranności.

Dobry kurier nie musi być tani. Chodzi raczej o to, by był uczciwy, wykorzystywał nowoczesne rozwiązania, oferował wartości dodane, dawał poczucie komfortu swoim klientom. To istotne, jeśli usługi kurierskie stanowią podstawę funkcjonowania firmy. Dzisiaj branża e-commerce przeżywa prężny rozwój, a ścisła współpraca z kurierami ma znaczenie dla generowania zysków oraz tworzenia właściwego wizerunku na rynku. Najlepiej wybierać więc doświadczone firmy kurierskie o renomowanej pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here