na czym można zarobić w polsce

Człowiek jest istotą nastawioną na zysk od zawsze człowiek odczuwał potrzebę posiadania pokaźnego majątku, którym będzie mógł się chwalić przed innymi ludźmi. Od początku naszego istnienia były osoby, które zawsze były ponad innymi członkami w społeczności, którzy cieszyli się większymi względami oraz prawami niż inni. Na przestrzeni lat warunki jakie trzeba było spełnić, aby móc znajdować się ponad innymi ludźmi ulegały gwałtownym zmianom.

W trakcie trwania ery ludzi pierwotnych elementem decydującym o naszej pozycji społecznej była nasza siła oraz tężyzna fizyczna panowało wtedy, bowiem prawo silniejszego i wszyscy słabi musieli podporządkować się silniejszemu. Demonstracje siły następowały przez pojedynki z osobnikami, które stawiały opór silniejszemu lub podczas polowania.

Najsilniejszy osobnik w plemieniu zawsze popisywał się na polowaniu i pokazywał, że może więcej niż jego współplemieńcy. W ten sposób wywalczano sobie pozycję społeczną w plemionach ludzi pierwotnych. Czynnik siły oraz prawo silniejszego jako elementu kształtującego poziom położenia w hierarchii społecznej zaczął zanikać po zmianie trybu życia z koczowniczego na osiadły tryb życia. Po tej zmianie czynnikiem, który kształtował pozycję społeczną danej osoby był status majątkowy danej osoby.

W osiadłym trybie życia głównym źródłem pozyskiwania żywności było uprawianie ziemi. Więc ten kto miał więcej ziemi proporcjonalnie mógł sobie pozwolić na większe zakupy, ponieważ mógł sprzedać więcej płodów rolnych niż ktoś kto posiada jedną czwartą wielkości ziemi bogacza. W pewnym momencie Fenicjanie z Królem Gygesem na czele wprowadzili do obiegu monety wykonywane z metali szlachetnych. Wówczas o bogactwie i pozycji nie decydowało tylko to ile ziemi posiadasz, ale również to ile masz pieniędzy do swojej dyspozycji oraz to w jaki sposób zarządzasz swoimi finansami.

Szczyt drabiny społecznej

Osoby, które dostały wielki majątek nie przyzwyczajone do posiadania takiej fortuny bardzo często wydawali wszystko w bardzo krótkim czasie, a potem żyli jak żebracy do końca życia. Ten wyznacznik pozycji społecznej utrzymał się aż do dzisiaj. Jeśli ktoś chce zostać kimś w tym świecie musi posiadać duży majątek, aby móc inwestować te pieniądze w celu zarobku w przyszłości jeszcze większych pieniędzy. Ludzie tacy zazwyczaj wiedzą na czym można zarobić w Polsce i dążą do wyznaczonych przez siebie celów bardzo często nie patrząc na koszty byleby tylko otrzymać korzyść majątkową, która sprawi, że będą bogatsi o kolejne tysiące, miliony a nawet miliardy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here