Jaki telefon dla dziecka

Twoje dziecko niedługo rozpocznie szkołę? A może wybiera się na kolonie lub pierwsze wakacje bez rodziców? Z pewnością zastanawiasz, się czy to odpowiedni moment, aby podarować mu własny telefon komórkowi. Dzięki niemu, będzie mógł na bieżącą informować, co się u niego dzieje. Codzienny kontakt z dzieckiem z pewnością ułatwi rozłąkę oraz pomoże rodzicom nadmiernie się nie zamartwiać. Zostaje tylko jeszcze jedna kwestia do przemyślenia – co zrobić, aby dziecko nie naraziło się na niebezpieczeństwo podczas korzystania ze smartfonu? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Bezpieczny telefon dla dziecka

Kupując dziecku telefon, musisz podjąć kilka decyzji, aby wybrać odpowiedni model. Niekoniecznie musi on być najnowszy oraz z dużą pamięcią – jako pierwszy smartfon doskonale sprawdzi się, chociażby Samsung Galaxy S9 używany. Warto jednak zastanowić się, czy lepszym wyborem będzie telefon na kartę, czy abonament. Te dwa rozwiązania mają swoje zalety i wady. Abonament jest bardziej elastyczny – zazwyczaj zapewnia duży pakiet z Internetem oraz nielimitowaną liczbę minut. Z drugiej jednak strony istnieje ryzyko, że dziecko nadmiernie obciąży rachunek, korzystając z Internetu lub różnych aplikacji. Właśnie dlatego wiele rodziców wybiera opcję na kartę – pozwala ona na opłacanie konta telefonicznego z góry określoną kwotą. Nawet jak środki na koncie się skończą dziecko w dalszym ciągu będzie mogło zadzwonić na numer alarmowy, taki jak policja czy pogotowie. W każdej sytuacji będziesz też mógł doładować jego konto.

Telefon dla dziecka – co warto wiedzieć?

Po zakupie telefonu oraz wybraniu karty SIM telefon należy odpowiednio skonfigurować, aby mógł być użytkowany. Jeżeli dziecko otrzymało smartfona z systemem Android, warto zaznaczyć, aby pobieranie aktualizacji odbywało się jedynie przez sieć WI – FI, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić jego pakiet, gdy jest poza domem. Warto też przestrzec dziecko, aby nie logowało się do konta bankowego, facebooka czy chmury korzystając ze wspólnej sieci WI-FI, na przykład dostępnej w hotelu. W tym celu powinno wykorzystać swój pakiet, co jest o wiele bezpieczniejsze. Smartfona warto też wyposażyć w mobilne oprogramowanie antywirusowe – skorzystać można zarówno z bezpłatnych rozwiązań dostępnych w sklepie Google Play, jak i sprawdzonych, rozwiązań komercyjnych. Dobra aplikacja powinna chronić telefon przed szkodliwym oprogramowaniem oraz ograniczać dostęp do treści takich jak przemoc, hazard czy pornografia. Moduł ochrony rodzicielskiej często posiada możliwość geolokalizacji i wysyłania sygnału SOS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here