Gadżet dla graczy
Fot. Pexels.com

Bycie graczem komputerowym, w większości przypadków oznacza również bycie maniakiem różnorakich akcesoriów do komputera. Dzięki temu gracze bardziej wciągają się w atmosferę gier. Jednak jakie są najbardziej praktyczne akcesoria dla gracza?

Gadżet dla graczy
Fot. Pexels.com

Jakie akcesoria dla graczy?

Gracze komputerowi jest to grupa ludzi, która jest bardzo zafascynowana nie tylko samymi grami ale również wszelkiego rodzaju słuchawkami, głośnikami, podkładkami pod myszy – po prostu różnościami, które są w różnych kolorach, motywach. W większości mają nie tylko interesujący wzór, ale są również podświetlane światłem LED.

Mysz

Na pierwszym miejscu znajduje się mysz – jeden z najważniejszych elementów wyposażenia gracza. Dobra mysz komputerowa powinna być czuła na dotyk i powinna lekko sunąć po podkładce. Większość myszek komputerowych dla graczy ma masywną budowę, jednak często posiadają dodatkowe przyciski ułatwiające grę. Ceny takich myszek mają duży rozstrzał – zaczynają się od ok. 50 zł a kończą na nawet kilkuset złotych. Przykładowe modele:
– Mysz Msi Interceptor Ds B1 Gaming Mouse – jedna z tańszych myszy, posiada 6 przycisków, kabel długości 180 cm.
– REDRAGON Legend M990-RGB – jest to myszka ze średniej półki cenowej, posiada aż 24 przyciski
– Razer Basilisk Ultimate Hyperspeed – myszka pochodzi z najwyższej półki cenowej spośród wymienionych wyżej, jest bezprzewodowa oraz posiada 11 przycisków

Mouse bungee – dodatkowo
Pozostając w temacie myszek komputerowych – większość jest podpinana do komputera przy pomocy kabla. Niestety często to właśnie on ogranicza ruchy myszką, pląta się, haczy itd. Warto pomyśleć o dokupieniu tzw. mouse bungee, które podtrzyma kabelek i pozwoli swobodnie grać. Do wyboru jest mnóstwo modeli np.:
– Roccat Apuri Raw
– Mouse bungee Krux SCORPIUS PRO (KRX0004)
– Mouse Bungee Genesis Vanad Led
Każdy model ma swój indywidualny kształt.

 

Klawiatura

Klawiatura jest kolejnym ważnym elementem wyposażenia gracza. Przydaje się ona nie tylko do komputera, ale również niektóre modele mają możliwość podłączenia do telefonu. Większość typowo gamingowych modeli posiada funkcję zapobiegającą blokadzie klawiszy – w niektórych przypadkach gracz musi szybko kilka razy wcisnąć jeden lub kilka przycisków po sobie. Dodatkowo nie tylko posiadają podświetlenie, ale w niektórych przypadkach wyraźnie są wyróżnione przyciski WASD. Zazwyczaj dobrą klawiaturę można dostać już od ok. 200 zł, jednak znajdą się też perełki dla typowych koneserów za 1000 zł lub więcej. Oto przykładowe modele:
– Podświetlana klawiatura K366 – klawiatura posiada podświetlenie RGB, brak wyraźnego wyróżnienia klawiszy WASD, zaletą jest stojak na telefon
– Klawiatura SteelSeries Apex PRO OmniPoint – klawiatura z wyższej półki cenowej, posiada podświetlenie RGB, zaletą jest możliwość regulacji siły nacisku

Myszka RGB
fot. Pexels.com

Słuchawki

Jest element pozwalający wczuć się nie tylko w grę, ale również bardzo ważne narzędzie komunikacji w grze. Oprócz jakości dźwięku warto zwrócić uwagę na mikrofon. Wśród słuchaweg gamingowych panuje bardzo duży rozstrzał cenowy – jednak widząc słuchawki ,,gamingowe” za 20 zł nie warto marnować pieniędzy. Takie, które są warte uwagi głównie początkującego gracza można wyrwać już za ok. 100 zł, profesjonaliści mogą być zainteresowani takimi od 200 – 250 zł. Oto przykładowe modele:
– Słuchawki MAD DOG GH800 7.1 – posiadają funkcję dźwięku przestrzennego, wielokolorowe podświetlenie RGB, odpinany mikrofon
– ASUS ROG Delta – oświetlenie RGB, gwarantują czysty bas, odpinany mikrofon z kontrolką właczenia/wyłączenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here