Lista laptopów gamingowych
fot. Pexels.com

Jak już w poprzednim artykule zostało wspomniane – laptopy gamingowe wyróżniają się szczególnym wyglądem. Zostały wymienione tam również najważniejsze elementy laptopa gamingowego, a teraz czas na najlepsze laptopy oraz ich parametry.

Lista laptopów gamingowych
fot. Pexels.com

Lista najlepszych laptopów gamingowych

Skoro już z poprzedniego artykułu wiemy, że w laptopach gamingowych najważniejsze są parametry to czas na przedstawienie jednych z najlepszych laptopów gamingowych oraz ich parametrów. Warto podkreślić, że wszystkie poniższe laptopy mogą mieć szeroku rozrzut cenowy.

I. Dell Alienware 15 R4
Procesor – Intel Core i9-8950HK
Pamięć RAM – 16 GB
Wyświetlacz – 15,6 cal/matowy
Cena laptopa oscyluje w okolicach 6000 – 7000 zł.
Laptop wyposażony jest w mobilny procesor Intel Core i9, Geforce GTX 1080 i duży dysk SSD. Jak widać model posiada jedno z najlepszych wyposażeń oraz bardzo dobry wyświetlacz, co przekonuje nawet najbardziej wymagających klientów. Laptop pomimo swoich zalet posiada też dwie znaczące wady – model jest ciężki i nieporęczny oraz sama wbudowana bateria nie wytrzyma za długo.

II. Dell G5 15 5587
Procesor – Intel Core i5-8300H
Pamięć RAM – 8 GB
Wyświetlacz – 15,6 cali/matowy
Cena oscyluje w okolicach 4000 – 5000 zł
Laptop Dell G5 15 5587 to przede wszystkim nowy procesor cztero rdzeniowy od Intel Core. Podobnie jak w powyższym laptopie, wadą jest waga – cały laptop waży ok. 3 kg, z czego sam zasilacz to ponad pół kg. Oznacza to, że jest sporo cięższy niż poprzednik lraz posiada o połowę mniej pamięci RAM.

III. Medion Erazer X15805
Procesor – Intel Core i9-8950HK
Pamięć RAM – 16 GB
Wyświetlacz – 15,6 cali/matowy
Cena oscyluje w okolicach 2000 – 3000 zł
Jak widać laptop ma bardzo zbliżone parametry do laptopa Dell Alienware 15 R4. Waży niexo ponad 2 kg, co oznacza, że jest jak na razie najlżejszym laptopem w tym zestawieniu. Niestety sporym minusem dla kompulsywnego gracza będzie wieko, które łatwo wygiąć.

IV. Gigabyte Aero 15X
Procesor – Intel Core i7-8750H
Pamięć RAM – 16 GB
Wyświetlacz – 15,6 cali/matowy
Cena oscyluje w okolicach 14 000 zł
Jest to chyba jeden z nielicznych laptopów gamingowych, który oferuje w miarę swoich możliwości sporą kompaktowość. Specjalna bateria jest skonstruowana tak aby nie zwiększać jego gabarytach, ale ma też być bardzo wytrzymała.

V. Razer Blade 15
Procesor – Intel Core i7-8750H
Pamięć RAM – 16 GB
Wyświetlacz – 15,6 cali/matowy
Cena oscyluje w okolicach 6000 – 8000 zł
Laptop tak jak poprzednik punktuje swoją kompaktowością i wymiarami złożonego urządzenia. Jednak z zalet wynikają pewne wady tzn. płaska klawiatura nie dająca frajdy graczowi podczas wciskania oraz samo chłodzenie nie jest najlepsze.

Różnice w laptopach
fot. Pexels.com

Podsumowanie

Patrząc na powyższą listę można zauważyć, że każdy laptop ma swoje wady i zalety. Jednak to od danego gracza zależy to jakie urządzenie będzie dla niego najlepsze i na jakim najlepiej będzie mu się grało. Dodatkowo warto wspomnieć, że czasami droższe laptopy mogą nieco odbiegać od spodziewanej jakości, a z kolei te tańsze mogą zaskakiwać swoimi parametrami lub np. dodatkowymi wejściami – mogą się one przydać na dodatkowy ekran lub też mysz.
Każdy z powyżej wymienionych laptopów ma swój unikatowy design, który może przypaminać wcześniejszy model danej marki – może być to mylne przy wyborze ,,na ślepo”.
Wszystkie te laptopy łączy model procesora, rozmiar wyświetlacza oraz powierzchnia wyświetlacza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here