Jak zdalnie rozliczyć się z podatków

Dla przedsiębiorcy każda minuta jest na wagę złota, szczególnie w gorących okresach rozliczeniowych. To, dlatego szukają oni rozwiązań, które pozwolą przyspieszyć obowiązkowe rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędem Skarbowym.  Najatrakcyjniejszą opcją wydaje się współpraca z takimi instytucjami online. Eliminuje ona konieczność dojazdu do urzędu, stania w kolejkach, korkach itp. Czy jednak można rozliczyć się z podatków zdalnie? Jak to zrobić?

Księgowość online dla firm

Księgowość online od kilku już lat oferuje przedsiębiorca wiele ułatwień. Pozwala na poradzenie spraw księgowych i nie tylko z każdego miejsca na świecie, w dowolnym czasie z dowolnego urządzenia. Co więcej, dzięki niemu można zaoszczędzić na kosztach związanych z wynajmem biura lub kancelarii rachunkowej. O tych zaletach samodzielnego prowadzenia księgowości firmy przez Internet słyszała większość przedsiębiorców. Ma jednak ona i jeszcze jedną zaletę pozwala na wykonywanie wszystkich koniecznych i nakładanych przez prawo obowiązków online. Program księgowy online sprawia, że o wizytach w ZUS-ie czy urzędzie skarbowym można zapomnieć. Deklaracje, rozliczenia, pliki JPK_Vat i inne niezbędne dokumenty wysyła się bowiem elektroniczne, często za pomocą jednego kliknięcia. Co więcej, ich przygotowanie nie jest trudne. Program księgowy niektóre dokumenty potrafi wygenerować automatycznie. W przypadku jakichkolwiek problemów z dokumentacją księgową aplikacja umożliwia kontakt ze stałym opiekunem – specjalistą.

Przeczytaj również: https://praca-enter.pl/jak-przechowywac-faktury/

Zdalna księgowość – w czym Ci pomoże?

Programy księgowe posiadają różne opcje i funkcje. To, z jakim się pracuje, zależy od potrzeb firmy. Warto wybierać te, które posiadają funkcjonalności pozwalające na jak najbardziej kompleksową obsługę przedsiębiorstwa. Chcąc samodzielnie prowadzić zdalną księgowość, powinno się mieć przede wszystkim możliwość:

  • Wystawiania różnych typów faktur
  • Zaksięgowania wydatków zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
  • Wygenerowania deklaracji i innych dokumentów na potrzeby ZUS;
  • Wygenerowania deklaracji i innych dokumentów na potrzeby Urzędu Skarbowego
  • Podpisania elektronicznie dokumentów takich jak pliki JPK czy deklaracje ZUS
  • Wysłania deklaracji, raportów, plików JPK i innych dokumentów w formie elektronicznej.

Kto może prowadzić księgowość online?

Z programów do księgowości online może skorzystać każda firma – bez względu na swoją branżę czy wielkość. Samodzielne, zdalne rozliczanie się jest proste, a dzięki intuicyjnym aplikacją do wystawiania faktur nie sprawia problemów. Nawet laik w zakresie księgowości będzie więc mógł poprawnie zaksięgować operacje gospodarcze.

Program księgowy jest dużym ułatwieniem dla każdego właściciela firmy. Pozwala nie tylko czuwać nad kwestiami finansowymi i podatkowymi, ale w niektórych przypadkach zarządzać stanami magazynowymi, sprzedażą, kontaktami z kontrahentami. To, czy takie działania będzie można wykonywać z pomocą aplikacji, zależy od jej funkcji. Planując więc przejście na zdalną księgowość, warto dokładnie sprawdzić funkcjonalności danego programu, a najlepiej wypróbować go przez kilka dni w wersji darmowej.

Źródło: https://www.biznes.info.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here