Zarządzanie projektem prawnym w praktyce

Prawnik w wykonywaniu codziennych obowiązków nie musi opierać się jedynie na swojej intuicji – istnieją różne narzędzia, które mogą usprawnić i usystematyzować prowadzone działania. Nie bez przyczyny coraz większą popularnością cieszą się szkolenia dla kancelarii lub osób reprezentujących przedsiębiorstwa z zakresu zarządzania projektem prawnym

Zarządzenie projektem prawnym – znaczenie w praktyce

Zdobyta wiedza oraz umiejętności mogą być niewystarczające w trakcie realizacji skomplikowanych postępowań procesowych lub podczas obsługi złożonych transakcji. Nabyte doświadczenie zawodowe oraz zdolność przewidywania są niezwykle istotne w zawodzie prawnika, jednak w przypadku skutecznej organizacji pracy i sprawnym analizowaniu poszczególnych etapów działania, mogą okazać się niewystarczające.

Połączenie profesjonalizmu oraz wiedzy z zakresu zarządzania projektami prawnymi nie tylko wspomagają prawników w dopełnianiu obowiązków, ale także świadczą o ich kompetencjach. Nie od dziś wiadomo, że wszelkie działania w obrębie prawa są czasochłonne i wymagają dużego nakładu pracy. Dlatego odpowiednie dobranie strategii i wybór narzędzi może zmniejszyć czas na osiągnięcie pozytywnych wyników oraz znormalizować ilość wykonanej pracy.

Warto wiedzieć:

Elastyczność oraz innowacyjne podejście do zarządzania projektami prawnymi zwiększa konkurencyjność na rynku zarówno kancelarii prawniczych, jak i samych prawników.

Klucz do sukcesu – szkolenia dla prawników

W zarządzaniu projektem prawnym istotne jest wykorzystywanie narzędzi, które mogą przyspieszyć planowanie oraz realizację poszczególnych punktów w ustalonym przedsięwzięciu. Efektem wdrożonych działań może być szybkie i proste osiąganie ustalonych celów oraz analiza ograniczeń związanych z dostępnością wybranych rozwiązań. Sporządzanie harmonogramów, tworzenie powiązań pomiędzy poszczególnymi zadaniami oraz ich realizacja pozwalają na zwiększenia efektywności pracowników.

Szkolenia dla prawników z zakresu zarządzania projektami to szansa na poznanie nowych narzędzi, a także usystematyzowanie wiedzy związanej z różnymi sposobami i podejściami w realizacji zadań, takimi jak: Agile, Prince2, PMI, CCPM, Lean czy 6 sigma. Ich analiza może wspomóc kancelarię oraz dział prawny w wykonaniu zlecenia – pozwalają na umiejętne dążenie do celów, a także wypracowanie własnych modeli postępowania.

Jeżeli zależy Ci na rozwinięciu umiejętności związanych z organizacją czasu pracy oraz skuteczną realizacją harmonogramów zapisz się na dwumodułowe szkolenie z zarządzania projektem prawnym w praktyce (https://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/zarzadzanie-projektem-prawnym-w-praktyce,205/). Kurs prowadzony jest przez trenerów Academy of Business, na którym poznasz różne podejścia projektowe, a także zdobędziesz umiejętności niezbędne do kierowania zespołem.

Ocena ryzyka oraz komunikacja w projekcie prawnym

Przy planowaniu i definiowaniu poszczególnych zadań istotne jest dokonanie oceny ryzyka podejmowanych działań. Dlatego przy zarządzaniu projektem prawnym istotne jest wykonanie listy, zawierającej potencjalne zagrożenia oraz skuteczne metody na ich eliminowanie. Tworzenie rejestru ryzyk oraz zadań, które pozwolą zminimalizować ich skutki, mogą znacząco wpłynąć na efektywność i czas realizacji przedsięwzięcia.

Warto pamiętać o tym, że podczas zarządzania projektem prawnym istotną rolę odgrywa komunikacja z zaangażowanymi w jego realizację pracownikami. Jako lider powinieneś wiedzieć o:

  • odpowiednim dobraniu kanału komunikacji, dostosowanym do etapu realizacji projektu;
  • skutecznym zarządzaniu wiedzą;
  • sposobach rozdysponowania zadań zaangażowanym w projekt osobom;
  • sposobach nadzorowania pracy oraz monitorowania wyników podjętych działań;
  • celach interakcji oraz efektywnym przeprowadzaniu dyskusji.

W trakcie szkolenia dla prawników w Academy of Business prześledzisz wszystkie powyższe aspekty zarządzania projektem prawnym. Zarówno ocena ryzyka, jak i odpowiednio przeprowadzona komunikacja mogą mieć znaczący wpływ na jego realizację.

Zarządzanie projektem prawnym – szkolenia dla prawników

Szkolenia z zarządzania projektem prawnym kierowane są do osób, które na co dzień pracują w kancelariach oraz zajmują się działaniami prawnymi. W dniach 17-18 lutego 2022 roku odbędzie się I moduł spotkania, natomiast od 9 do 10 marca 2022 r. zaplanowano drugą część. Uczestnicy mogą pojawić się osobiście na warsztatach w Warszawie lub wybrać zdalną formę spotkania.

Organizowane szkolenie przez EY Academy of Business to nie tylko szansa na poznanie nowych technik zarządzania, ale także usystematyzowanie wiedzy i udoskonalenie umiejętności, które są niezbędne przy realizowaniu projektu. Dzięki temu rozwiązywanie problemów będzie o wiele mniej czasochłonne i zwiększy się efektywność pracy.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here