Ubezpieczenia na życie dla Polaków pracujących w Niemczech

Pracę za zachodnią granicą Polski wykonuje naprawdę spora liczba Polaków. Wśród nich są zarówno osoby mieszkające przy niemieckiej granicy, jak i osoby z głębi kraju, a nawet granicy wschodniej. Nic dziwnego. Możliwość zarobkowania w walucie Euro potrafi znacząco podwyższyć standard życia całej rodziny. I chodzi tu zarówno o pracowników wykonujących zawody specjalistyczne (np. lekarze, pielęgniarki), rzemieślnicze czy usługowe (np. kelnerzy, opiekunki). Taka praca wiąże się jednak z przebywaniem w obcym kraju. Warto zabezpieczyć rodzinę w razie swojej śmierci, kupując odpowiednie ubezpieczenie.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Nikt z nas nie myśli o złych sytuacjach, które mogą się przytrafić. Jednak życie potrafi mocno zaskoczyć. Osoby pracujące za granicą pozostawiają swoich bliskich na dłuższy czas. Podczas takiego wyjazdu, nie tylko pracują, ale również odpoczywają, zwiedzają, robią zakupy i tym podobne. W trakcie takich niby zwykłych czynności może przytrafić się nawet to najgorsze, czyli śmierć. Trzeba mieć to na uwadze i zawczasu pomyśleć o przyszłości swojej rodziny.

Ubezpieczenie na życie w Niemczech to solidne zabezpieczenie dla osób, które po naszym odejściu zostałyby same. Mowa tu zatem o dzieciach, rodzicach, małżonku, rodzeństwie oraz wszystkich tych, których ujmiemy w polisie. Bywa, że wyjazd do pracy za granicę umotywowany jest koniecznością spłaty kredytu. W przypadku najgorszego takie zobowiązanie zostanie spłacone i nie będzie obciążać spadkobierców.

Od czego uzależniona jest wysokość składki?

Wysokość składki ubezpieczenia na życie dla osób pracujących w Niemczech, jest zależna od co najmniej kilku czynników. Przy czym trzeba zaznaczyć, że zasady jej ustalania są podobne zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Aby wyliczyć jaką kwotę trzeba będzie przekazywać, ubezpieczyciel musi otrzymać od ubezpieczonego trochę informacji.

Jedną z ważniejszych kwestii jest wiek ubezpieczonego. Należy zatem podać swoją datę urodzenia. Kolejna sprawa to suma ubezpieczenia, która miałaby być wypłacona w przypadku śmierci ubezpieczonego. To zupełnie naturalne, że im wyższa ta suma, tym wyższa składka. W kalkulacji bierze się również pod uwagę stan zdrowia ubezpieczonego oraz styl jego życia. Na podstawie uzyskanych danych, ubezpieczyciel określa poziom ryzyka ubezpieczeniowego, a co za tym idzie również wysokość składki.

Któremu ubezpieczycielowi warto zaufać?

Z całą pewnością taką firmą jest VLK. Jest to zespół składający się ze specjalistów, którzy posiadają ogromne doświadczenie w ubezpieczeniach. Dzięki temu tworzą przyjazne dla klientów produkty ubezpieczeniowe. W ofercie firmy są nie tylko ubezpieczenia na życie, ale także między innymi ubezpieczenia emerytalne, zdrowotne, komunikacyjne, turystyczne. Obsługa odbywa się w języku polskim. Konsultanci to osoby charakteryzujące się nie tylko wiedzą, ale również empatią.

Osoby, które są zainteresowane otrzymaniem propozycji ubezpieczeniowej, proszone są o przekazanie swoich danych (imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail) za pomocą formularza, który zamieszczony jest na stronie internetowej firmy. Pracownik firmy zadzwoni pod podany numer i zaoferuje najlepsze rozwiązanie. Co istotne, taka wycena jest bezpłatna, a decyzję o zawarciu umowy można podjąć w dowolnym momencie. Wszelkie formalności ograniczone są do minimum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here