Toalety przenośne mogą uratować niejeden event

Imprezy sportowe, festiwale muzyczne, zabawy sylwestrowe, czy świąteczne jarmarki. To wydarzenia, na które ludzie przychodzą bawić się, świętować, posłuchać ulubionego artysty, czy po prostu dobrze spędzić czas ze znajomymi. Nikt wówczas nie myśli, że jednym z elementów, by ten czas był udany, jest odpowiednie zaplecze sanitarne, co leży po stronie organizatorów. Opłaca się wtedy pomyśleć o usługach firm, które od wielu lat wynajmują toalety przenośne, dbają o ich standard oraz serwis.

Odpowiednia organizacja eventów

Organizacja wydarzenia, w którym uczestniczyć będzie kilka tysięcy osób, wymaga wielomiesięcznych przygotowań oraz sprawnej współpracy. Firmy eventowe muszą zadbać o każdy szczegół. Zabezpieczenie terenu, zapewnienie odpowiedniego zaplecza technicznego, bezpieczeństwo uczestników oraz gości, przygotowanie strefy gastronomicznej, komunikacja medialna oraz promocja wydarzenia, pozyskanie patronów i sponsorów to tylko niektóre z wyzwań. Suma tych działań – jeżeli będą dobrze skoordynowane – sprawia że organizowane wydarzenie spotka się z pozytywnym odbiorem gości, uczestników i zadowoleniem zleceniodawcy oraz stanie się początkiem wieloletniej współpracy.

Choć nie jest to oczywiste, zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych również wpływa na odbiór organizowanego eventu. Jeżeli ktoś przeczekał w kolejce do toalety połowę koncertu topowego zespołu, przegapił strzelenie gola podczas ważnych rozgrywek piłkarskich lub nie potrafi odnaleźć swoich znajomych po powrocie z toalety, bo strefa sanitarna została umieszczona zbyt daleko, z pewnością nie będzie zadowolony. Dlatego też trzeba znaleźć profesjonalną firmę, która ma wiedzę na temat tego, jaki rodzaj kabin sprawdzi się podczas danego wydarzenia, ile i gdzie należy umieścić wc przenośne, a także jak serwisować toalety.

Zaplecze sanitarne to ważny element

W przypadku organizowania strefy sanitarnej podczas eventu najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem jest wypożyczenie toalet typu standard, wraz z opcją dla osób niepełnosprawnych, toalet vip dla gości oraz kontenerów sanitarnych. Podczas wydarzeń trwających kilka godzin warto ponadto pomyśleć o umywalkach polowych, aby uczestnicy mieli możliwość odświeżenia się. Zaleca się także, aby wyraźnie oddzielić toalety przenośne od innych stref za pomocą ogrodzenia. 

Zacznijmy od miejsca, gdzie ustawione zostaną toalety przenośne. Musi być to lokalizacja, z której zapachy nie dochodzą po pierwsze do centralnego miejsca imprezy, a po drugie – do strefy chilloutu i gastronomicznej. Równocześnie jednak ubikacje muszą znajdować się w polu widzenia, by bez problemu móc do nich trafić. Cała strefa oraz wejście do niej powinno być oznaczone barierkami lub ogrodzeniem ażurowym, które jest wyższe, a przez to lepiej widoczne. Jednak w przypadku gości vip oraz organizatorów i personelu, toalety powinny znajdować się w specjalnych strefach przeznaczonych tylko dla nich.

O komfort jednych i drugich nie trzeba się martwić, bo toalety pojedyncze mają zapewnioną skuteczną wentylację, są odporne na skrajne temperatury, a w opcji dodatkowej można je wyposażyć m.in. w umywalki, podajniki ręczników papierowych, czy dozowniki z mydłem. 

Dodatkowo poziom wydarzenia da się podnieść poprzez ustawienie w strefie sanitarnej kontenerów. To rozwiązanie z myślą o osobach, które nie czują się komfortowo podczas korzystania ze standardowych toi toiów. Nawet najprostsze wersje kontenerów sanitarnych są wyposażone w umywalki, czy lustra, a te w wersji ekskluzywnej dają jeszcze większe poczucie komfortu. Ich standard w niczym nie odbiega od toalet stacjonarnych. Dlatego podczas imprez z najwyższej półki warto zdecydować się na wypożyczenie do stref zajmowanych przez gości właśnie kontenerów sanitarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here