Na czym polega doradztwo franczyzowe

Franczyza jest modelem biznesowym, który w naszym kraju cieszy się ogromną popularnością. Stawiają na niego osoby, które chciałyby mieć własną działalność gospodarczą, ale nie mają kompletnie żadnego pomysłu czym ich firma miałaby się zająć. Franczyza pozwala nam otrzymać gotowy scenariusz na sukces. Jednak wybór partnerów jest tak spory, że trudno jest na coś się zdecydować. Właśnie tutaj potrzebna jest usługa jaką jest doradztwo franczyzowe. Na czym polega ta usługa?

Umowa franczyzowa

Franczyza jest modelem biznesowym, który znalazł zastosowanie na całym świecie. Znają go doskonale przedstawiciele sieci handlowych. Według stosowanej definicji, systemy franczyzowe są modelem współpracy pomiędzy jednostkami, gdzie przedmiotem jest marka, wiedza, technologia oraz know-how. Franczyzobiorca za to wszystko płaci. Jednak musimy wiedzieć, że sama forma zapłaty może być naprawdę różna.

Z punktu praktycznego widzenia, franczyza jest modelem korzystnym w zasadzie dla obu stron. Franczyzodawca się dzieli swoimi umiejętnościami oraz doświadczeniem, a także udostępnia wizerunek marki. Jest to najczęściej bardzo rozpoznawalny brand. Zaś z drugiej strony franczyzobiorca na siebie bierze odpowiedzialność za rozwój konkretnego biznesu, co ma dla całej firmy ogromne korzyści. Najważniejszym są oczywiście pieniądze generowane przez firmę.

Działalność podstawowa obu stron opiera się na specjalnej umowie franczyzowej. Zawiera ona informacje najważniejsze dotyczące współpracy – od wydatków, które są związane z udostępnieniem prawa do marki, aż po samo określenie sposobu wynagrodzenia, które to franczyzobiorca ma zawsze obowiązek przelewać na konto franczyzodawcy.

Konstrukcja takowej umowy za każdym razem wygląda inaczej. Jak się łatwo domyślić, podpisanie takowej umowy na korzystnych warunkach nie jest takie proste. Między innymi dlatego, tak wiele firm korzysta chętnie ze wsparcia osób zajmujących się doradztwem franczyzowym.

Sprzedam franczyzę – dowiedz się więcej o możliwościach sprzedaży franczyzy.

W czym nam pomoże doradztwo franczyzowe?

Doradztwo franczyzowe to wsparcie profesjonalne, z którego skorzystać powinien każdy, kto tylko planuje uruchomienie biznesu w ramach już działającej franczyzowej sieci. Specjaliście nie tylko pomogą z wyborem partnera, ale także służą pomocą podczas negocjacji wszelkich warunków. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia przychodów późniejszych. Umowa franczyzowa źle wynegocjowana może się okazać dla franczyzobiorcy sporym problemem. Może się okazać, że znaczna większość jego zysk trafi bezpośrednio na konto sieci, a jemu pozostanie jedynie mała część.

Z pomocy franczyzowego doradztwa również korzystają już doświadczeni przedsiębiorcy. Są to osoby, które mają rozwijać swój biznes w oparciu właśnie o franczyzę. Jest to forma działalności, które jest coraz bardziej popularna. Przyciąga ona nie tylko większą stabilnością, ale także pewnością przychodów.

która przyciąga większą stabilnością i pewnością przychodów – co jest bardzo ważne w niepewnych czasach, a za takie należy uznać miesiące pandemiczne. Duża i znana marka szybciej przyciągnie klientów, niż dopiero co założona firma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here