Jakich firm jest najwięcej w Polsce

W naszym kraju działają tysiące firm z wielu branży. Okazuje się, że Polacy są niezwykle przedsiębiorczy. Potwierdzają to liczne statystyki i codzienne poczynania wielu firm. Źródeł informacji jest wiele. Mnogość możliwości prowadzenia swojego biznesu sprawia, że kontrolowanie zmian na rynku bywa sporym wyzwaniem. Jaki firm mamy w Polsce najwięcej? O czym warto wiedzieć?

Istotne informacje

Baza polskich firm daje nam przydatne informacje o polskich firmach. Nie zapominajmy o tym, że GUS każdego miesiąca prezentuje zestawienie podmiotów gospodarki narodowej. Aktualnie na rynku mamy kilka milionów firm, w tym większość to sektor prywatny. Pamiętajmy o tym, że dane Głównego Urzędu Statystycznego mogą być obarczone pewnymi niedoskonałościami. Wskazówką są zatem bazy polskich firm, które warto śledzić na bieżąco. W naszym kraju istnieją także działalności nierejestrowane. Jak sama nazwa wskazuje, nie trzeba ich rejestrować. Dotyczą one firm, których przychody nie przekraczają połowy płacy minimalnej. Nie trzeba zatem zgłaszać takiej działalności do GUS, CEIDG, urzędu skarbowego, czy też odprowadzać składek na ubezpieczenie społeczne. Ważne jest w tym wypadku prowadzenie ewidencji sprzedaży.

Firmy w Polsce

Jakich firm jest w Polsce najwięcej? Baza polskich firm i inne źródła wskazują, że w naszym kraju najwięcej jest film klasyfikowanych w sekcji G. Sekcja ta dotyczy dwóch grup przedsiębiorców:

  • warsztaty samochodowe,
  • firmy zajmujące się handlem.

Firmy handlowe to przede wszystkim sklepy i hurtownie. Nie zapominajmy także o budowlanych firmach, których jest wiele na rynku. Zajmują się one pracami wykończeniowymi i wznoszeniem budynków różnego rodzaju. Co ciekawe, w Polsce przedsiębiorcy często działają w branży nazywanej działalnością profesjonalną, techniczną i naukową. Co oznaczają te pojęcia? Odnoszą się one do firm, które oferują doradztwo dla przedsiębiorstw (np. biuro rachunkowe, agencja reklamowa, kancelaria prawna, biuro doradztwa podatkowego).

Szeroki zakres usług firm w Polsce

Dane statystyczne są pełne przedsiębiorstw zajmujących się usługami kosmetycznymi i fryzjerskimi. Nie bez znaczenia są przewozy towarów i osób, pośrednictwo w sprzedaży ubezpieczeń, gabinety lekarskie, bary, restauracje, programowanie i projektowanie stron www. Faktem jest, że Polacy cały czas pragną rozwijać skrzydła. Coraz częściej spotykane są niewielkie biznesy, które bazują na prostocie. Przeważają w takiej sytuacji warsztaty samochodowe i usługi handlowe. Obejmują one najczęściej handel internetowy i niewielkie sklepy spożywcze w małych miastach. Nikogo aktualnie nie dziwi spora liczba usługowych biznesów. Fachowcy coraz częściej decydują się na otwieranie swoich biznesów, rezygnując z pracy na etacie. Może to dotyczyć przykładowo programistów, marketingowców i innych fachowców.

Jak widać, w Polsce istnieje wiele usługowych i produkcyjnych firm. Przeważają głównie działalności handlowe i warsztaty samochodowe. Zauważalny jest również wzrost rozwoju niewielkich firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here