Czy wodoszczelność w smartfonie jest ważna

Nowoczesne smartfony mogą się różnić między sobą klasą wodoszczelności. Jest to parametr, który określa, czy dany model jest odporny na długotrwały kontakt z wodą lub innymi płynami. Wodoszczelne telefony są wykonane z solidnych materiałów, dzięki czemu użytkownicy mogą z nich swobodnie korzystać na zewnątrz, nawet przy bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. A co jeszcze możesz zyskać, wybierając taki smartfon?

Wodoszczelność w smartfonie – podstawowe zalety

Zalanie smartfona to jedna z podstawowych usterek, z jaką klienci zgłaszają się do serwisów. Jeśli z urządzenia korzystasz na co dzień, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przypadkowo wylejesz na nie kawę, herbatę lub inny napój. Smartfon, który nie posiada odpowiednich zabezpieczeń, może się uszkodzić nawet wtedy, gdy niechcący położysz na nim mokry ręcznik, napiszesz SMS-a w trakcie intensywnych opadów atmosferycznych lub, gdy wpadnie Ci do umywalki. Tymczasem modele oznaczone symbolem IP67 są odporne na krótkotrwałe zanurzenie w wodzie oraz całkowicie pyłoszczelne. W takim wypadku możesz bezpiecznie wziąć telefon na plażę, nie martwiąc się, że piasek uszkodzi jego podzespoły. Zaletą wodoszczelności jest także możliwość swobodnego wykonywania połączeń telefonicznych w deszczową pogodę i zwiększona trwałość urządzenia.

Kiedy warto zdecydować się na wodoszczelny smartfon?

Wodoszczelność w smartfonie to rozwiązanie stosowane przez wielu wiodących producentów. Obecnie taki model możesz kupić w bardzo dobrej cenie, a na rynku znajdziesz szeroki wybór urządzeń o różnego rodzaju parametrach. Jeśli pracujesz na budowie, w warsztacie samochodowym lub na hali produkcyjnej, to będziesz potrzebował telefonu z solidną obudową i wysoką klasą wodoszczelności. Wówczas możesz rozważyć zakup modelu Cubot King Kong o podwyższonej odporności. Jest to idealny smartfon do zadań specjalnych, który spełnia normy IP68 i IP69K, dzięki czemu doskonale sprawdza się w trudnych warunkach. Do takiego modelu dobierz dopasowane kable USB Micro USB, za pomocą których wygodnie naładujesz urządzenie w pracy lub jadąc samochodem. W efekcie Twój smartfon będzie zawsze gotowy do użycia.

Wodoszczelność w smartfonie – dlaczego jest ważna?

Wodoszczelność w smartfonie to przydatna właściwość, która sprawdzi się nie tylko w pracy, ale także w domu. Jeśli masz małe dzieci, to Twój telefon może zostać przez nie przypadkowo zalany podczas zabawy. Smartfon może Ci też wypaść, gdy będziesz filmował swoje pociechy, jak bawią się na śniegu. Niefortunny upadek może spowodować, że do wnętrza dostanie się woda i uszkodzi ważne elementy. Naprawa takiego telefonu jest bardzo droga. W przypadku niektórych części serwis może potrwać nawet kilka tygodni, a Ty w tym czasie nie będziesz mógł korzystać ze swojego telefonu. Tych wszystkich sytuacji możesz uniknąć, jeśli wybierzesz wodoszczelny model od renomowanego producenta.

Przed zakupem nowego smartfona koniecznie sprawdź, czy jest wodoszczelny. Urządzenia spełniające wysokie normy w tym zakresie odznaczają się ponadprzeciętną trwałością. Taki telefon doskonale Ci posłuży przez wiele lat i będziesz mógł go bezpiecznie zostawić na stole, gdy obok bawią się dzieci. Wodoszczelny model zapewni Ci wygodę użytkowania i sprawi, że z łatwością podołasz wszystkim wyzwaniom dnia codziennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here