Mięso i produkty spożywcze w logistyce, czyli palety h1

Wiodącym nośnikiem w branży spożywczej i mięsnej jest paleta h1. Dzięki swoim wyjątkowym zaletom wykorzystywana jest do eksportu i importu produktów spożywczych, które poprzez swoją specyfikę wymagają innowacyjnych rozwiązań. W przypadku mięsa, warzyw, owoców oraz innych produktów spożywczych trzeba przestrzegać wyjątkowych norm i zasad.

Wyjątkowe rozwiązanie dla branży spożywczej – paleta h1

Produkty spożywcze, szczególnie świeże, muszą być transportowane w szczególnych warunkach. Potrzebne są do tego nie tylko odpowiednia temperatura, ale również pojemniki i palety. Muszą one przede wszystkim być przeznaczone do kontaktu z żywnością. Palety h1 to nośniki higieniczne, które zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które przeznaczone jest do kontaktu z żywnością. Są niezwykle wytrzymałe oraz elastyczne. Dzięki temu łatwo utrzymywać je w czystości, a także, co bardzo ważne dla świeżych produktów, nie absorbują wody i wilgoci, które mogą być powodem powstawania pleśni i grzybów oraz innych bakterii i zarazków. Paleta h1 to nośnik wielokrotnego użytku. Jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne. To również nośnik, który podlega normom i standardom europejskim.

Kompatybilność z europaletami, czyli standardy europejskie

Palety h1 są dostosowane do standardowych, europejskich i najbardziej popularnych europalet. Tym samym mogą być wraz z nimi magazynowane i transportowane z zachowaniem odpowiednich standardów i oszczędności miejsca, co jest wyjątkowo ważne w procesach logistycznych. Tym samym są również kompatybilne z wszystkimi wózkami widłowymi. Jest to wyjątkowa zaleta, która odpowiada ścisłym przepisom europejskim i generuje realne oszczędności dla inwestorów oraz firm logistycznych.

Paleta h1 wymiary zgodne z normami

Jako że ten rodzaj palety odpowiada normom europejskim, paleta h1 wymiary musi mieć również standardowe. Jej najpopularniejszy wymiar odpowiada europalecie i wynosi 1200 x 800 mm oraz 160mm. Jej waga to tylko 18 kg, co w porównaniu do palety drewnianej jest zdecydowaną zaletą. Nie jest również możliwe, aby jej waga zmieniała się podczas użytkowania, ponieważ nie absorbuje wody. Dodatkowo perforacje w jej budowie umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, co dla przewożonych i magazynowanych produktów ma bardzo istotne znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here