Plastyka powiek

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Zarówno panie, jak i panowie korzystają ze zdobyczy techniki i chętnie decydują się na mniej lub bardziej inwazyjne zabiegi. Możliwości jest naprawdę sporo – nie brakuje zabiegów, które odmładzają, poprawiają stan skóry czy pozwalają na skorygowanie niedoskonałości. Usługa, która powoli staje się modna również w naszym kraju jest blefaroplastyka, czyli inaczej plastyka powiek. Na czym polega oraz kiedy warto się na nią zdecydować?

Plastyka powiek – co powinieneś wiedzieć?

Blefaroplastyka to zabieg, który już od wielu lat stosowany jest w krajach europejskich, a także na całym świecie. Jego głównym celem jest podniesienie powiek oraz ujędrnienie skóry w okolicach oczu. Moda na tego typu interwencje w urodę przyszła do nas z Azji Wschodniej. Uważa się, że w tej części świata co piąta kobieta decyduje się na wykonanie operacji plastycznej – najczęściej wybierana jest właśnie blefaroplastyka. Na czym tak dokładnie polega ten zabieg? Procedura uzależniona jest od wyglądu klienta – od jego kształtu oczu oraz warunków zdrowotnych i anatomicznych. Sam zabieg można przeprowadzić na 3 sposoby – jednym z nich jest plastyka powiek górnych. Sprawia ona, że oczy stają się optycznie większe, co poprawia ogólny wygląd oczu. Natomiast plastyka powiek dolnych polega na usunięciu defektów znajdujących się w tym obszarze – między innymi pozbyciu się zmarszczek skóry czy worków pod oczami. Pozwala na ogólną poprawę wyglądu i przywrócenie młodego wyglądu. Kolejnym rodzajem jest zabieg uformowania podwójnych powiek – polega on na wykonaniu dodatkowej fałdy na górnej powiece, co także pozwala optycznie powiększyć oko.

Plastyka powiek – jakich efektów możesz się spodziewać?

Plastyka powiek Warszawa to zabieg, który przynosi trwałe efekty. Mogą one utrzymać się nawet do 10 lat. Dedykowany jest osobom, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu, na przykład z powodu opadających powiek. Niekiedy zabieg przeprowadzany jest nie tylko ze względów estetycznych, ale też praktycznych – na przykład, gdy opadająca powieka utrudnia widzenie i obniża komfort życia. Korekta powiek pozwala też na poprawę ostrości widzenia. To skuteczny sposób, aby pozbyć się worków pod oczami oraz nadać twarzy młodszego wyglądu. Zaletą tego zabiegu jest również niska inwazyjność – nie wiąże się on z poważnymi powikłaniami. Najczęściej decydują się na niego osoby po ukończeniu 35 roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here